Narzędzia

  • Standardowy rozmiar czcionki
  • Powiększony rozmiar czcionki
  • Największy rozmiar czcionki
EN BIP Przejście do strony www.bip.pca.pl

Aktualności

Nowy podcast PCA 20-03-2023

Dziś wystartował kanał podcastowy Polskiego Centrum Akredytacji. Co tydzień będziemy publikować rozmowy z naszymi specjalistami i gośćmi – przedstawicielami instytucji działających w obszarze oceny zgodności.

Tematem pierwszego odcinka pt. „Jak PCA dba o to, abyśmy bezpiecznie korzystali z otaczających nas produktów, sprzętów i urządzeń?” jest współpraca instytucji tworzących krajową infrastrukturę jakości. O roli i zadaniach PCA, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i Głównego Urzędu Miar dyskutują: Lucyna Olborska – Dyrektor PCA, Ewa Zielińska – Prezes PKN i Rafał Kępka – Wiceprezes GUM.

– Działania naszych trzech organizacji są ukierunkowane na budowanie zaufania – powiedziała Dyrektor Lucyna Olborska. – Zaufanie to jest słowo klucz, bo wynikiem naszych działań jest zaufanie społeczeństwa do tego, co funkcjonuje na rynku, czy to będzie sprzęt AGD, krzesło czy wykładzina.

W kolejnych odcinkach rozmawiać będziemy m.in. o bezpieczeństwie produktów roślinnych, cyberbezpieczeństwie, a także o tym, jak PCA wspiera system zmniejszania emisji gazów cieplarnianych i bezpieczeństwo badań rentgenowskich.

Podcast jest dostępny w playerach: Spotify, Apple i Google.

Link do odcinka:

https://spotifyanchor-web.app.link/e/iOhq92XPjyb

 

Powrót